29è Mercat de Música Viva de Vic

ACTIVITATS PER A PROFESSIONALS

Dimecres 13
10:00
Obertura i recollida d’Acreditacions / Taquilles Atlàntida

10:30 - 18:00
Stands institucionals

 *Accés per acreditats


10:30 - 19:00
Jornada per a tècnics municipals i programadors públics / Zona de l'Atlàntida

*Accés per acreditats


10:30 - 10:55
Benvinguda i presentació de la Jornada / Pati cobert

*Accés per acreditats


10:30 - 18:00
Projecció del documental: “La Plana Records: 65 visions sobre la música a Osona” / Zona de l'Atlàntida

*Pasis continus de 10.30 a 18:00, dimecres, dijous i divendres.
*Accés per acreditats


11:00 - 11:30
Actuació de MATTHEW MCDAID (Folk-rock) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


12:00 - 12:30
Pitching / Aula MV

 * Accés per acreditats

12.05/12.08 – GM Produccions
12.10/12.13 – Bankrobber
12.15/12.18 – Agents 4 Music – Love & Hate Music
12.20/12.23 – Wok Music Management
12.25/12.28 – DMusical


12:30 - 13:00
Actuació de GEMMA HUMMET (Música mediterrània, pop) / Auditori Atlàntida

*Accés per a acreditats


13:00 - 13:33
Pitching / Aula MV

*Accés per a acreditats
13.05/13.08 – Taller de Músics
13.10/13.13 – Nación Funk
13.15/13.18 – Pértiga Music
13.20/13.23 – Producciones Animadas
13.25/13.28 – RC Produccions
13.30/13.33 – Ventilador Music
 


13:45 - 14:15
Actuació d’EVA (Música conceptual) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


14:15 - 16:00
Dinar participants / Pati cobert

*Accés per a acreditats
*Prèvia confirmació via inscripció al web


16:00 - 16:30
Actuació de PACHAWA SOUND (Fusió) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


16:00 - 18:00
Assemblea general ASACC. / Aula 31

*Organitza: ASACC
*Accés restringit a membres d’ASACC
 

 


16:30 - 17:10
Pitching / Aula MV

*Accés per acreditats
16.35/16.38 – Fina Estampa
16.40/16.43 – 7Sis Produccions
16.45/16.48 – Cobla dels Sons Essencials
16.50/16.53 – Unpictured
16.55/16.58 – Slow Walk Music
17.00/17.03 – Minimúsica
17.05/17.08 – Puy & Co


17:00 - 19:00
Jornada de treball per a socis d’ARC / Aula 38

*Accés restringit a socis d’ARC
 

 


17:15 - 17:45
Actuació de GEMMA ABRIÉ I MIQUEL ÀNGEL CORDERO (Cançó i contrabaix) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


18:00 - 19:00
Còctel de Benvinguda del MMVV i Presentació de la Plataforma de fires de música dels territoris de parla catalana: Fira B!, Trovam, Fira Mediterrània i MMVV / Pati cobert

*Accés per acreditats
*Organitza: Fira B, Trovam!, Fira Mediterrania i MMVV

 



Dijous 14
10:00
Obertura i recollida d’Acreditacions / Taquilles Atlàntida

*Accés per acreditats


10:30 - 13:30
Jornada per a programadors i empreses de management de les Comunitats Autònomes / Zona de l'Atlàntida

*Accés per acreditats


10:30 - 18:00
Stands institucionals / Àrea Networking

*Accés per acreditats


10:30 - 18:00
Projecció del documental: “La Plana Records: 65 visions sobre la música a Osona” / Zona de l'Atlàntida

*Pasis continus de 10.30 a 18:00, dimecres, dijous i divendres.
*Accés per acreditats

 


11:00 - 11:30
Actuació de LA CANALLA (jazz/cobla/folk) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


11:30 - 12:00
Pitching / Aula MV

*Accés per acreditats
11.35/11.38 – Matthieu Saglio
11.40/11.43 – Iraya Producciones
11.45/14.48 – Andhrea & the Black Cats
11.50/11.53 – La Mar Sonora Producciones


12:00 - 12:30
Actuació de MORGAN (Pop/soul) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


12:30 - 13:00
Pitching / Aula MV

*Accés per acreditats
12.35/12.38 – Mashcat
12.40/12.43 – Son Canciones, SL
12.45/12.48 – Presenta Producciones
12.50/12.53 – El Segell del Primavera


13:00 - 13:30
Actuació de JEREZTEXAS / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


13:30 - 14:30
Presentació del calendari de Festivals de Música i del Projecte Interferencias: “La Siberia Extremenya: Biosfera musical”. Aperitiu amb productes extremenys per a tots els assistents. / Pati cobert

*Organitza: Junta d’Extremadura
*Accés per acreditats


15:00 - 18:00
Sesions d'speed meetings / Àrea Networking

*Accés per acreditats
 


16:00 - 18:00
Jornada APECAT. Sessió d’speed meetings entre productors musicals i audiovisuals catalans i els socis d’APECAT. / Aula MV

*Organitza: APECAT, amb la col·laboració de TVC
*Accés restringit a socis d’APECAT


16:30 - 17:00
Roda de premsa de la Presentació del 1r Fòrum de l’Acadèmia Catalana de la Música. / Pati cobert

*Organitza: Acadèmia Catalana de la Música
*Accés per acreditats


17:30 - 18:00
Presentació de Womex Katovice 2017 a càrrec de Martyna Markowska, directora local i de Womex Las Palmas 2018 a càrrec de Vita Belho, director local. / Pati cobert

*Organitza: Womex
*Accés per a acreditats

 



Divendres 15
10:00
Obertura i recollida d’Acreditacions / Taquilles Atlàntida

*Accés per a acreditats


10:00 - 12:00
Reunió de la Comissió de Música de La Red de Teatros, Auditorios, Circuitos y Festivales de Titularidad Pública. / Aula 38

*Accés restringit als membres de la Comissió.
 

 


10:30 - 18:30
Stands institucionals / Zona de l'Atlàntida

*Accés per acreditats


10:30 - 18:00
Jornada per a programadors i empreses de management internacionals / Zona de l'Atlàntida

*Accés per acreditats


10:30 - 18:00
Projecció del documental: “La Plana Records: 65 visions sobre la música a Osona” / Zona de l'Atlàntida

*Pasis continus de 10.30 a 18:00, dimecres, dijous i divendres.
*Accés per acreditats

 


11:00 - 11:30
Actuació de ESPAÑA CIRCO ESTE (Tango-punk) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


11:30 - 12:00
Presentació de projectes internacionals: Música a les fosques: El sueño de los elefantes a càrrec de Maria Carrascal de l'empresa Agitando Cultura i La Red de la Música Latinoamericana a càrrec de l'empresa SOL (Sonidos Latinos) amb la participació de Natalia Pizzuto, Karol Zingali i Iván Cock / Aula MV

*Organitza: Agitando Cultura i SOL (Sonidos Latinos)
*Accés per acreditats


12:00 - 12:30
Actuació de FABRIZIO CAMMARATA (Cançó d’autor) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


12:30 - 13:00
‘Romagna Mia 2.0’. / Aula 46

Un material musical - Producció de Mei amb Katchupa (Itàlia)
Recolzat per MiBACT - Siae per "Sillumina - Copia privata per i giovani, per la cultura"
*Accés per acreditats
 

 


13:00 - 13:30
Actuació de GLI SPORTIVI (Garatge rock) / Auditori Atlàntida

*Accés per acreditats


13:30 - 15:00
Presentació del programa de música del GOVERN D’EUSKADI i actuació de EKIZA. Tot seguit, aperitiu al Pati cobert / Aula MV

*Organitza: Govern d’Euskadi
*Accés per acreditats


15:00 - 18:00
Sessions d'speed meetings / Àrea Networking

*Accés per acreditats
 

 


16:00 - 18:00
Comissió Internacional de La Red de Teatros, Auditorios, Circuitos y Festivales de Titularidad Pública. / Aula 38

*Accés restringit a socis
 

 


16:30 - 17:05
Presentació de la Xarxa de Músiques a Catalunya 2017-2018 a càrrec de Susanna Cros i Miquel Cuenca amb actuacions de CRIATURES i SUPERSAX PROJECT. / Pati cobert

*Accés per acreditats
*Organitza: Joventuts Musicals de Catalunya


16:30
Assemblea general de MiM amb eleccions a junta directiva / Aula 46

*Organitza: MiM (Mujeres en la indústria)
*Accés restringit a socis
 


17:30 - 18:00
Presentació de l’Associació Xàfec (Xarxa de Festivals Musicals de Catalunya). / Pati cobert

*Accés per a acreditats



Dissabte 16
12:00 - 14:00
Programació públic familiar. Actuacions de NATXO TARRÉS & THE WIRELESS i CIA ROGER CANALS / Carpa Vermella

*Accés lliure amb aforament limitat


13:30 - 15:00
Aperitiu de cloenda amb tots els professionals assistents. / Carpa Negre

*Prèvia confirmació via email